Полезная информация

Законы

Tuleohutuse seadus

Vastu võetud 05.05.2010

Küttesüsteemi tuleohutusnõuded

§ 11. Ahju, kamina ja pliidi ning korstna ja ühenduslõõri puhastamine

(1) Kasutusel olevat ahju, kaminat või pliiti ning nende korstnat ja ühenduslõõri peab puhastama vastavalt vajadusele, kuid mitte harvemini, kui nende dokumentatsioonis on ette nähtud. Kui dokumentatsioon puudub või kui dokumentatsioonis ei ole ette nähtud muud sagedust, siis tuleb neid puhastada vähemalt üks kord aastas. Puhastamissagedus peab välistama tahmapõlengu ohu.
(2) Ehitise valdaja peab võimaldama korstnapühkija juurdepääsu ahju, kamina või pliidi ning korstna ja ühenduslõõri puhastamiseks vajalikesse ruumidesse või ehitise osale ning tagama nendele juurdepääsuks vajalikud vahendid.
(3) Ahju, kamina või pliidi ning korstna ja ühenduslõõri puhastamise teenust võib majandustegevusena osutada korstnapühkija, kellel on korstnapühkija kutsetunnistus.
(4) Üksikelamus, suvilas, aiamajas, taluhoones ja väikeehitises võib ahju, kaminat või pliiti ning korstnat ja ühenduslõõri enda tarbeks puhastada, välja arvatud tahma põletada suitsulõõrides, ka korstnapühkija kutsetunnistuseta isik, järgides küttesüsteemide puhastamise nõudeid.
(5) Käesoleva paragrahvi lõikes 4 nimetatud juhul peab üks kord viie aasta jooksul ahju, kaminat või pliiti ning nende korstnat ja ühenduslõõri puhastama korstnapühkija kutsetunnistusega isik, kes väljastab küttesüsteemi tehnilise seisukorra ning ohutuse kohta korstnapühkimise akti.
(6) Ahju, kaminat või pliiti ning korstnat ja ühenduslõõri võib ohutusnõudeid järgides puhastada ka mõne teise Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigis korstnapühkija kvalifikatsiooni saanud isik, kes peab oma majandustegevuse alustamisest Eestis teavitama Päästeametit.
(7) Ehitise valdaja peab ahju, kamina või pliidi ning korstna ja ühenduslõõri puhastamise kohta pidama arvestust ja säilitama korstnapühkija akti korstnapühkimise kohta järgmise korstnapühkimise akti saamiseni.
(8) Ahju, kamina või pliidi ning korstna ja ühenduslõõri puhastamise käigus avastatud tuleohutusnõude rikkumisest ja tuleohust peab korstnapühkija kirjalikult teavitama valdajat ja asukohajärgset päästekeskust kümne päeva jooksul alates puhastamise päevast.
(9) Ahju, kamina või pliidi ning korstna ja ühenduslõõri puhastamise nõuded kehtestab siseminister määrusega.

Как правильно топить печь — 5 советов трубочиста

Лео Кальме выделил пять главных пунктов, о которых нужно помнить, затапливая печь:

1. Правильный выбор топлива — необходимо использовать топливо, предназначенное для конкретного отопительного тела и не сжигать в печи мусор.
2. Правильно подобранное количество топлива — классическое правило, которое означает одну полную охапку дров (4-5 поленьев) за раз.
3. Регулярный контроль и очистка — трубы и дымоходы необходимо чистить не менее одного раза в год, также следует оценивать исправность отопительной системы. Потери тепла в нечищеных системах составляют 20-40 процентов.
4. Доступ кислорода — для получения тепла необходим приток кислорода к процессу го- рения, в случае едва тлеющего огня потери топлива доходят до 70 процентов.
5. Вовремя закрытый шибер — шибер можно закрыть только если на углях больше нет язычков пламени. Рано закрытый шибер очень опасен тем, что в комнату начинает проникать ядовитый угарный газ (CO).
https://rus.delfi.ee/daily/estonia/kak-pravilno-topit-pech-5-sovetov-trubochista?id=83831459

Пожарные нормы

vene123
vene-korsten
page_1
HELISTA